Świeże bułeczki w Naszej Bibliotece – Firefly Lane

„Firefly Lane” to książka Kristin Hannah, która została nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2021 w kategorii literatura obyczajowa, romans.

To historia niezwykłej przyjaźni dwóch dziewczyn, która przetrwała od lata 1974 roku. Jedna z nich nie jest lubiana w szkole i nie posiada wielu znajomych. Druga na pierwszy rzut oka ma wszystko – piękno, niesamowitą inteligencję i popularność, ale skrywa wiele tajemnic. Po mimo tych różnic Tully i Kate zawiązują ze sobą pakt przyjaźni, który ma trwać wiecznie.

Akcja książki ciągnie się przez trzy dekady. Dwóm kobietom wydaję się, że po tych wszystkich latach nic nie jest w stanie ich rozdzielić. Jednak jeden akt zdrady stawia je przed ostatecznym wyzywaniem, gdzie ich odwaga i przyjaźń zostają wystawione na próbę.

Książka została zekranizowana w 2021r i jest dostępna na platformie Netflix.