Eko – Wakacje w Bibliotece

W tym roku nasza Biblioteka zorganizowała wakacyjne zajęcia o tematyce ekologiczno-przyrodniczej w ramach wydarzenia Lipiec dla Ziemi.
Przez dwa tygodnie dzieci brały udział w różnorodnych spotkaniach, animacjach, które promowały zdrowy styl życia zgodny z naturą oraz kładły nacisk na poznanie i docenienie roli drzew w przyrodzie.
Odbyły się spotkania z leśnikiem, cykl zajęć “Drzewa to nasi przyjaciele”, warsztaty plastyczne, spotkania z policjantami oraz strażakami (dziękujemy dzielnicowemu Panu mł.asp. Krzysztofowi Przyczynie i Panu Andrzejowi Tarasiukowi Prezesowi OSP w Podedwórzu), wyprawa przyrodnicza “Las bór” Fundacja Lokalnej Aktywności Społecznej z Białej Podlaskiej. Dzięki uprzejmości Kraina Rumianku, dzieci uczestniczyły w wielu warsztatach poświęconych ginącym zawodom i tradycjom ludowym Polesia – było tak wspaniale, że dzieci prosiły o kolejne spotkanie.
O brzuszki uczestników zajęć zadbały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Podedwórzu. Obiady były smaczne, domowe i zadowoliły nawet największego niejadka. Dziękujemy serdecznie.

Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Dodaj komentarz

Skip to content