Festyn “Podedwórze dla Ziemi”

W słoneczną niedzielę 19 lipca 2020 r. Gminna Biblioteka Publiczna we współpracy z Gminą Podedwórze, OSP w Podedwórzu, Sołtysem wsi Mosty i mieszkańcami z Mostów zorganizowała festyn „Podedwórze dla Ziemi”.
Przed piknikiem nastąpiło uroczyste otwarcie domku wędkarskiego w Mostach.
Po części oficjalnej rozpoczął się blok animacji ekologicznych. Dzieci rozbawiła i zachęciła do wspólnego przedstawienia rewelacyjna grupa aktorska Tańcobajki.
Następnie mieszkańcy gminy mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat przyrody i ekologii w licznych konkursach przygotowanych przez Panią Diana Hetman. Jak się okazało chętnych nie brakowało, a nowe fakty i wiadomości z zakresu ochrony środowiska (podane na wesoło) wzbogaciły uczestników pikniku.
W trakcie spotkania rodziny brały udział w wyprawach przyrodniczych oraz warsztatach zorganizowanych przez Fundacja Lokalnej Aktywności Społecznej z Białej Podlaskiej.
Swoją obecnością wzbogaciły ofertę naszego pikniku przedstawicielki Międzygminny Związek Celowy z siedzibą we Włodawie, które przygotowały swoje stoisko, organizowały konkursy z nagrodami i edukowały uczestników na temat właściwego sortowania odpadów.
Najmłodsi korzystali bezpłatnie z dmuchanego zamku, wielkich baniek mydlanych. Rozdane zostały sadzonki drzew.
Na festynie były stoiska gastronomiczne, wata cukrowa, lody, popcorn oraz stoisko z naturalnymi kosmetykami.
Gwiazdami wieczoru był zespół „Luźne granie” – utalentowani młodzi ludzie, którym publiczność nie dała zejść ze sceny oraz Romans, dzięki któremu trawa pod sceną już nie istnieje .

To było cudowne wydarzenie, mamy nadzieję, że widzimy się za rok!

Wydarzenie to było zorganizowane dzięki dofinansowaniu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Logo WFOSIGW_Lublin

Dodaj komentarz

Skip to content