Żegnam pana, panie Kleks! Półkolonie już za nami!

Warsztaty z polskiego języka migowego sprawiły, że dzieci nie tylko nauczyły się migać imiona, ale również dowiedziały się jak pokazać bardzo istotne zwroty jak np. ,,Chcę pomóc”. Zainteresowanie uczestników Kulturą Głuchych było bardzo duże.

Wycieczka nad wodę. Spacer po piasku zabawy na dmuchanym zamku i prażące słońce sprawiły, że następnego dnia podczas warsztatów z kaligrafii każdy potrzebował wyciszenia i z wielką precyzją odkrywał nowe metody pięknego pisania i zdobnictwa. Po warsztatach mogliśmy zobaczyć występ teatru ,,Igraszka”, który rozbawił nas do łez.

Półkolonie w Akademii pana Kleksa skończyły się 23 lipca potańcówką. Dzieci odpoczęły od intensywnych dni pracy podczas zabawy i muzyki. Pożegnaliśmy się uroczystą bitwą balonową.

Bardzo dziękujemy Prezesowi OSP w Podedwórzu, który w czwartek przybliżył uczestnikom wyjątkową pracę strażaka.

Dziękujemy uczestnikom, którzy całym sercem angażowali się w wykonywane zadania. Szczególnie rodzicom, którzy zechcieli zapisać swoje pociechy do naszej niezwykłej Akademii.

Nasze półkolonie zostały skontrolowane przez Państwową Powiatową Inspekcję Sanitarną oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura Biała Podlaska. Wyniki kontroli były pozytywne, a kontrolujący nie mieli żadnych zastrzeżeń. Cieszymy się, że możemy organizować bezpieczny i atrakcyjny wypoczynek.

Podczas wakacyjnych zajęć wykorzystywaliśmy sprzęty zakupione do biblioteki z dofinansowania zewnętrznego. Rzutnik, laptopy z projektu “Kraszewski. Komputery dla Bibliotek 2020”  dofinansowano ze środków Instytutu Książki, ławki, stoły, krzesła z operacji “Wodny Festiwal Teatralny – promocja terenów gminy Podedwórze” dofinansowano w ramach działania 4.2 ″Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu 4.Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem operacyjnym “Rybactwo i Morze”

Do zobaczenia za rok!

„Piegi znakomicie działają na rozum i chronią od kataru.“

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”