Święto Bajek i Opowiadaczy

Fairytale birthday Invitation (Landscape)

Gminna Biblioteka Publiczna w Podedwórzu zaprasza na “Święto Bajek i Opowiadaczy”. Tak jak odbywało się to w Bajdocji, chcemy urządzić spotkanie postaci z bajek oraz opowiadaczy. Będzie to również nasze uroczyste zakończenie projektu, skierowane do wszystkich mieszkańców gminy Podedwórze.

Odbędzie się premiera gry mobilnej terenowej “W Poszukiwaniu guzika Mateusza”. Każda zainteresowana osoba będzie mogła skorzystać z zabawy na mobilnym urządzeniu, która została zaprojektowana przez uczestników półkolonii. Warto podkreślić, że to innowacyjne działanie, który jest pierwszy raz realizowane w naszej gminie oraz powiecie.

Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w spotkaniu z profesjonalnymi opowiadaczami bajek (Grupa Studnia 0 z Warszawy).

W planetarium objazdowym będzie można obejrzeć seanse, które odbędą się na żywo, tłumaczone przez astronoma prowadzącego.

Na koniec odbędzie się wspólna taneczna zabawa, na którą zapraszamy dzieci w przebraniach swoich ulubionych postaci z bajek. Dla wielu rodziców dzień ten jest to dobry czas aby spędzić go ze swoimi pociechami i powspominać swoje młodzieńcze lata.

Dodatkowo wata cukrowa i popcorn oraz animacje i zabawy dla dzieci.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Wydarzenie zostanie zrealizowane dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach “Programu Partnerstwo dla Książki 2021”