Zespół teatralny “Po Naszomu! “

Zdjęcia uzyskane ze strony Powiatowej Biblioteki Publicznej-Centrum Kultury w Parczewie https://www.facebook.com/powiatowabiblioteka.centrumkultury

25.07.2021r w niedziele odbył się V Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów i Osób Niepełnosprawnych pod honorowym patronatem Starosty Parczewskiego zorganizowany wspólnie z WTZ w Parczewie. Zespoły, które zgłosiły się do konkursu w tegorocznym Przeglądzie to: “Chmiel” z Chmielowa, “Echo Dębowej” z Dębowej Kłody, “Kalina” z Jabłonia, “Parczewiacy” przy Związku Emerytów i Rencistów oddział Parczew, “Sosna” z Sosnowicy, “Anioły Caritas” przy WTZ w Parczewie, “Zielony Zakątek” przy ŚŚ w Sosnowicy. Gościnnie wystąpił zespół teatralny ,,Po Naszomu”, z którego jesteśmy niezmiernie dumni. Zespół działa i promuje Gminną Bibliotekę Publiczną w Podedwórzu oraz Gminę. Publiczność zgromadzona na widowni znakomicie się bawiła, a występ ,,Dzień przed Świętym Janem” wywarł ogromne emocje, czego dowodem były gromkie brawa. Życzymy kolejnych udanych występów.

Warsztaty teatralne, w ramach których powstał zespół, dofinansowano w ramach działania 4.2 ″Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu 4.Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem operacyjnym “Rybactwo i Morze”