Fantastyczny Klub Książki i ,,Mistrz i Małgorzata”

Autor książki stworzył piękną historię miłosną, rozprawę filozoficzną a jednocześnie przeprowadził nas przez realia Rosji z lat trzydziestych XX wiek .

Historia niekonwencjonalnego romansu pomiędzy tytułowym Mistrzem i Małgorzatą dostarcza Czytelnikowi bolesnego uścisku w sercu. Tych dwoje napotyka same przeciwności. Zakończenie, które dla nich przygotował autor jest równocześnie słodkie i gorzkie.

Rozprawa, którą piszę Mistrz sprawią, że czujemy się jakbyśmy czytali powieść w powieści. Kompletnie inne historię i osie czasowe zmuszają Czytelnika do uważnego czytania.

Nie możemy również tu nie wspomnieć o Wolandzie i jego świcie, oraz o wyjątkowym balu. Ubrać się w suknie skrojoną przez Korowiowa, polecieć z Małgorzatą na miotle i wychylić kieliszek rosyjskiego przysmaku z czarnym jak noc kocurem Behemotem. Brzmi jak koszmar, a równocześnie koszmarem nie jest. Oczywiście jeżeli nie macie nic za uszami – musicie nam w tej kwestii zaufać.

Po spotkaniu Fantastycznego Klubu Książki uczestnicy położyli się spać z nadzieją, że przyśni im się Behemot, Woland i Małgorzata z chęcią zabrania ich na bal.

Dodaj komentarz

Skip to content