Dzień Babci i Dziadka na regale w Bibliotece!

Babciom i Dziadkom życzymy jak najlepszego zdrowia, radości z wnucząt i pogody ducha!

Nasze statystyki wskazują, że to właśnie osoby starsze są jedną z najbardziej aktywnych grup czytelniczych w naszej Bibliotece. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was kilka pozycji, w których bohaterami są właśnie dziadkowie i seniorzy.

„Tupcio Chrupcio. Wizyta u dziadków”

Marco Campanella, Anna Casalis

Tupcio Chrupcio jest już dużą myszką, ale… bardzo tęskni za rodzicami, którzy wybrali się na krótką wycieczkę. Na szczęście babcia i dziadek wymyślają mu tyle ciekawych zajęć, że nie nudzi się nawet przez chwilkę. Czy Tupcio Chrupcio przekona się, jak fajnie jest u dziadków? Posłuchajcie!

„Listy do A. Mieszka z nami Alzheimer”

Ewa Beniak-Haremska, Anna Sakowicz

Nieproszony lokator wywraca do góry nogami życie rodziny. Do domu Anielki, jej siostry, rodziców i babci wprowadza się Alzheimer. To on sprawia, że babcia staje się zapominalska, myli imiona, nie poznaje domowników i nie radzi sobie z codziennymi czynnościami. Anielka nie lubi pana A., jak go nazywa. Pisze do niego listy i nakłania, żeby wyprowadził się od babci. Wtedy wszystko będzie w porządku. Babcia wyzdrowieje. Czy na pewno?

„8 + 2 i domek w lesie”

Marianna Oklejak, Anne-Cath. Vestly

Co to: aż jedenaście par śladów na śniegu przed domkiem w lesie? Właśnie wprowadzili się tutaj mama, tata i ośmioro dzieci: Maren, Martin, Marta, Mads, Mona, Milly, Mina i mały Morten. A razem z nimi – babcia. Teraz to najweselszy dom w całej Norwegii! Dzieci godzinami bawią się w chowanego, mama niespodziewanie ma czas na czytanie książek, tata wspina się na najwyższe drzewo ze swoim puzonem. A babcia? Trenuje skoki narciarskie, otwiera własny sklep i walczy z Indianami!

„Karaibska tajemnica”

Agatha Christie

Palące karaibskie słońce, piasek i szum morza? Tę sielankę przerywa śmierć emerytowanego wojskowego nudziarza. Czy przyczyną zgonu jest nadciśnienie i zbyt wesoła zabawa? Gdy giną kolejne osoby, staje się jasne, że wśród hotelowych gości jest pozbawiony skrupułów morderca. Tym razem panna Marple musi sobie radzić bez swoich wypróbowanych sojuszników, inspektorów Scotland Yardu.
Jedna z najbardziej wciągających powieści Christie, obalająca stereotypy na temat sprawności intelektualnej ludzi starszych.

,,Kółko się pani urwało”

Jacek Galiński

Najpierw włamano się do jej mieszkania. Złodzieje nie tylko ukradli pieniądze, biżuterię czy cenne dokumenty, lecz również sprofanowali najcenniejszą pamiątkę po mężu – jego galowy mundur. Policja zabiera się do śledztwa jak pies do jeża, chociaż ślepy wpadłby na to, że wszystkie tropy prowadzą do sąsiada z góry, faceta bez nogi. Nie ma mowy, tego munduru mu nie przepuści. Postanawia policzyć się z nim sama. Okazuje się jednak, że facet bez nogi został zamordowany, a ona sama jest pierwszą podejrzaną. Nie pozostaje jej nic innego, jak chwycić rączkę wiernego wózka zakupowego i rozpocząć własne śledztwo.
Warszawskie bandziory, strzeżcie się! Nadchodzi Zofia Wilkońska, postrach klubów seniora!

Opisy książek pochodzą z portalu lubimyczytać.pl