Dożynki Gminno-Parafialne 2021

W imieniu organizatorów Gminy Podedwórze i Parafii Rzymskokatolickiej pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Opolu zapraszamy 12 września 2021r. na Dożynki Gminno-Parafialne.

Podczas uroczystości będzie można zobaczyć występy artystyczne w wykonaniu:

• Dziecięcego zespołu wokalnego Rumianeczki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Podedwórzu
  • Zespołu ludowego “Kalina” z Jabłonia
  • Stowarzyszenia Historycznego Podlasia. im 25 Pułku Ułanów Wielkopolskich z pokazem umiejętności kawaleryjskich
  • Zespołu teatralnego “Po naszomu” działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Podedwórzu
  • Uzdolnionych mieszkańców Gminy Podedwórze
  • Zespołu ludowego “Kanka Franka”
  • Zespołu muzycznego “Romans”

Przygotowana zostanie również strefa z bezpłatnymi zamkami dmuchanymi.

Sołectwa, Koła Gospodyń Wiejskich przygotują stoiska gastronomiczne, gdzie za drobną opłatą będzie można skosztować lokalnych potraw.

Na uczestników dożynek czekać będą również stoiska gastronomiczne, wata cukrowa, popcorn, lody oraz stoisko z zabawkami.

Dziękujemy serdecznie wszystkim darczyńcom, którzy wsparli finansowo nasze wydarzenie, a są to: