Zespół „Po naszomu” jedzie do Stoczka Łukowskiego

5.09.2021r. W Drelowie odbył się Przegląd Teatrów Obrzędowych. Organizatorami wydarzenia byli Gminny Ośrodek Kultury w Drelowie we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury w Lublinie. Gminę Podedwórze reprezentował zespół „Po naszomu”, który wystąpił z przedstawieniem „Dzień przed świętym Janem”

Celem takich przeglądów jest kontynuowanie tradycji lokalnej oraz ocena aktualnego stanu i artystycznego poziomu zespołów obrzędowych. Spektakle odgrywane są pod czujnym okiem komisji, a później szczegółowo omawiane z aktorami i reżyserami. Z wielką radością chcieliśmy poinformować, że zespół „Po naszomu” został zaproszony na 48 Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych, który odbędzie się 25-26 września w Stoczku Łukowskim.

Gratulujemy!

Zdjęcia pochodzą ze strony na Facebooku „Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie”