Święto bajek i opowiadaczy

29 sierpnia 2021r. w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Podedwórzu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Mieszkańcy gminy wzięli udział w Święcie bajek i opowiadaczy.

Organizacja wydarzenia była możliwa dzięki pozyskaniu dofinansowania przez Bibliotekę od Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na realizację projektu “Akademia Pana Kleksa w GBP w Podedwórzu – działania animujące czytelnictwo wśród małych i dużych”. Kwota dofinansowania to 27.360 zł.

Spotkanie było uroczystym podsumowaniem wszystkich działań projektu, jak również okazją do:

• otwarcia mobilnej gry terenowej pn. “W poszukiwaniu guzika Mateusza” – gra rozpoczęła się przed biblioteką i zgromadziła dużą liczbę mieszkańców naszej gminy. Uczestnicy gry mieli za zadanie w jak najkrótszym czasie przejść trasę gry i prawidłowo rozwiązać wszystkie napotkane zadania. Na zwycięzców czekały 3 bony podarunkowe o wartości 50 zł do sklepu Biurex. Całość gry nadzorował pracownik firmy GoodGames, który czuwała nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji. Wszystkie wyniki pojawiały się w komputerze, a listę przedstawiamy poniżej.
lista rankingowa uczestników gry
Lista rankingowa zalogowanych uczestników

Oto zwycięzcy, którzy pomogli odnaleźć guzik szpaka Mateusza i otrzymali nagrody:

1. Barbara Dzyruk
  2. Szymon Łukaszuk
  3. Alicja Dudyk
  • skorzystania z pokazów w mobilnym planetarium – na sali gimnastycznej wyrosła srebrna kopuła, w której od 15.00 do 18.30 co 30 min. prezentowane były pokazy filmowe dotyczące kosmosu w wersji animowanej. Na wygodnych leżakach rodzice z dziećmi mogli oddać się podróży w kosmos, dokładnie jak 3 oko Pana Kleksa.
Mobilne planetarium
  • spotkania z opowiadaczami bajek – specjalnie dla najmłodszych odbyły się spotkania z opowiadaczami bajek. W zaaranżowanej przestrzeni wystąpił Klub Koko z opowieściami:
  1. Słoń Tumpek i muchy w nosie. (bajka z elementami języka migowego)
  2. Bajka o kurze marzycielce.
  3. Małpa Koko i jej muzyczne przygody.
  4. Samotna kura.
  5. “Co!?” na podstawie książki Kate Lum.
  6. O kucharzu, który ugotował coś z niczego.
  7. Czarownica Teodora.
Spotkanie z opowiadaczami
  • bajkowego balu – na sali gimnastycznej pląsów i wesołych tańców nie brakowało, a w przerwach można było uzupełnić energię watą cukrową, popcornem i ciepłą kiełbaską.
Stoisko KGW Piechy

Święto bajek i opowiadaczy stało się wspaniałą okazją do odwiedzenia naszej biblioteki (część uczestników była u nas po raz pierwszy!), co w efekcie przełożyło się na poznanie wszelkich zakamarków, jak również księgozbioru GBP w Podedwórzu.

Ewa Dąbrowska – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Podedwórzu serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia oraz realizacji całego projektu, a w szczególności:

Galeria zdjęć z podsumowania projektu
  • Organowi prowadzącemu – Pani Monice Mackiewicz-Drąg Wójtowi Gminy Podedwórze i Radnym Gminy Podedwórze za uchwalenie budżetu biblioteki umożliwiającego poniesienie wkładu własnego do tego projektu, za pomoc i wsparcie podczas całego działania,
  • Dyrektorowi Zespołu Placówek Oświatowych w Podedwórzu Pani Marcie Baj za wspaniałą współpracę, umożliwienie przeniesienia wydarzenia do wewnątrz budynku oraz obecność podczas uroczystości,
  • Pracownikom biblioteki: Pani Dianie Hetman, Pani Marcie Walenciuk i Pani Agnieszce Juchno za trud włożony w realizację poszczególnych elementów projektu. Za wykonywane z zapałem plakaty, posty na stronie, w mediach społecznościowych, półkolonie, prowadzenie wydarzenia. Jesteście najlepszą ekipą, z którą każde działanie biblioteki wygląda profesjonalnie, jest interesujące i atrakcyjne dla mieszkańców. Dziękuję wam za to, że zawsze macie chęci i nowe pomysły do działania. Bez Was ten projekt nie mógłby się odbyć. Szczególnie dziękuję Pani Dianie Hetman, która była współautorem koncepcji projektu i jego nadzorcą merytorycznym,
  • Obsłudze księgowej biblioteki, Pani Barbarze Romaszewskiej i Pani Skarbnik Iwonie Szymańskiej, bez których sprawna realizacja projektu nie byłaby możliwa,
  • Mieszkańcom gminy i nie tylko, którzy zaufali nam i naszym działaniom tłumnie odwiedzając nasze wydarzenie

Do zobaczenia na kolejnych naszych inicjatywach.