Półkolonie w Akademii pana Kleksa – pierwszy tydzień za nami!

Pierwszy tydzień półkolonii już za nami! Dzieci wzięły udział w czterech warsztatach z ActionTracku – to fińska platforma, która umożliwia tworzenie własnych gier mobilnych. Podczas projektowania gry terenowej dzieci nauczyły się korzystać z mapy, szukać kodów QR i wykorzystywać urządzenia mobilne podczas zabawy na zewnątrz.

Premiera stworzonej gry odbędzie się 29 sierpnia 2021roku podczas Święta Bajek i Opowiadaczy. Każda zainteresowana osoba będzie mogła skorzystać z zabawy na mobilnym urządzeniu, która została zaprojektowana przez uczestników półkolonii. Warto podkreślić, że to innowacyjne działanie, który jest pierwszy raz realizowane w naszej gminie oraz powiecie.

W wolnym czasie dzieci obserwowały i tworzyły eksperymenty z mąki ziemniaczanej, octu i wody. Kreatywność rozwijały podczas tworzenia szalonych autoportretów, które można podziwiać do 23.07 w oknach Biblioteki.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”