“Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2020”

Logo Instytutu Książki

Nasza Biblioteka otrzymała dofinansowanie zadania w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2020” ze środków Instytutu książki.

Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.

Program „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2020” jest siódmą edycją programu, poprzednie zrealizowano w latach 2012, 2013, 2015, 2016, 2017 oraz 2019.

Niezmiernie się cieszymy, że możemy realizować ten projekt, ponieważ do naszej instytucji zostaną zakupione nowoczesne urządzenia komputerowe. Podniosą one niewątpliwie standard pracy biblioteki, przyspieszą i poprawią jakość naszej pracy, w tym obsługę czytelnika, wspomogą naszych użytkowników w rozwijaniu swoich zainteresowań.

Kwota dofinansowania 24.089 zł.