Fantastyczny Klub Książki i ,,Zew Cthulhu”

Każdy miłośnik literatury fantastycznej słyszał o twórczości H.P. Lovecrafta, który jest inspiracją do tworzenia gier fabularnych opartych na narracji, w której gracze wcielają się w role fikcyjnych postaci.

Książka jest przystępna w odbiorze, mimo że opowiadanie ,,Zew Cthulhu” zostało napisane w 1926 roku. Jest dość mroczna i niedająca nadziei na szczęśliwe zakończenie. Jednak, w sposób jaki jest napisana naprawdę zachęca do zagłębienia się w fantastyczną mitologię przepełnioną monstrami które budzą w nas grozę i obrzydzenie, a cała historia jest osadzona w naszym świecie między legendą a prawdą.

Największe wrażenie na Fantastycznym Klubie Książki zrobiły opowiadania “Szepczący w ciemności” oraz “Widmo nad Innsmouth”. Najmniejszym echem odbiło się opowiadanie „Zew Cthulhu” jednak jego celem było głównie wprowadzenie czytelnika w Mitologię Cthulhu i zgodnie stwierdziliśmy, że swoje zadanie spełniło.

Opowiadania były bardzo dobrze wyselekcjonowane, ponieważ pozostawiły po sobie niedosyt i wiele uczestników Fantastycznego Klubu Książki sięgnie po inne pozycje tego autora.

Dodaj komentarz

Skip to content