Fantastyczny Klub Książki ,,Niedźwiedź i Słowik”

Książka „Niedźwiedź i Słowik” Katherine Arden zbiera nas w świat wiecznej Zimy, tak klimatyczny, że duchem jesteśmy na dawnej Rusi wśród lasów i baśni. Mierzymy się z dramatami, wraz z główną bohaterką Wasią, która jest wyjątkową dziewczyną, co nie pomaga jej w codziennym życiu. Zbuntowana przeciw patriarchalnym normom bohaterka prowadzi nas przez świat, który dyszy nam niebezpieczeństwem w kark.

Autorka dostarcza nam niesamowitą dawkę grozy w postaci bestiariusza i legend Starej Rusi. Członkowie klubu przyznali, że kiedy Dusia siadała z dziećmi wokół pieca, aby opowiedzieć im bajkę, to zalała ich fala nostalgii bo wyobrazili sobie tą scenę z ich babcią w roli głównej.

Książka ma wyjątkowy klimat, na którym zyskuję. Choć wyczuwamy, że autorka jest nowa w sztuce pisarskiej, ponieważ akcja toczy się bardzo wartko i musimy się na niej skupić, żeby nie pominąć czegoś ważnego dla fabuły.

Warto tu napomknąć, że książka zainteresowała na tyle niektórych członków klubu, że postanowili sięgnąć po kolejne części serii.

Dodaj komentarz

Skip to content