Mała książka – wielki człowiek

To największa kampania czytelnicza w Europie i jedna z największych na świecie. Krótko, w liczbach:

4 miliony rozdanych książek od 2017 roku

Miło nam poinformować, że nasza biblioteka kolejny raz bierze udział w projekcie, którego głównym założeniem jest rozwijanie pasji do czytania wśród dzieci. Zapraszamy małych czytelników z roczników 2016-2019, do zapisania się do biblioteki ( wyprawki są przewidziane jedynie dla osób, które ich jeszcze nie otrzymały ) jednak każde dziecko może zbierać naklejki, za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki.

Dla aktywnych czytelników przewidzieliśmy konkurs! W ciągu ostatnich lat zauważyliśmy że dla większości z Was zebranie 10 naklejek nie stanowi dużego wyzwania. Dlatego stworzymy tablicę, na której będziemy zbierać Wasze uzupełnione karty. Czytelnicy, którzy uzupełnią największą ilość kart zostaną dodatkowo nagrodzeni przez Bibliotekę. Podsumowanie konkursu nastąpi 23 czerwca 2023 roku.

Zachęcamy do udziału w konkursie!

Akcja „Mała książka – wielki człowiek” organizowana jest przez Instytut Książki i została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.