Podsumowanie projektu Kraina Czarów w GBP w Podedwórzu- działania animujące czytelnictwo wśród małych i dużych

👉👉W lipcu dzieci i seniorzy wzięli udział w warsztatach:

-,,Ogród Królowej Kier”, na których dzieci malowały skrzynki wykonane przez seniorów, poznały potrzeby roślin i technikę ich sadzenia. Dowiedziały się jak dbać o poszczególne rośliny i wykonały karmniki z butelek, z których teraz korzystają ptaki na terenie Gminy.

🌺🌺Prace dzieci i seniorów można podziwiać na terenie obok Biblioteki, które stało się idealnym miejscem czytania książek na świeżym powietrzu

-“Malowanie białych róż”, to warsztaty, na których dzieci nie tylko stworzyły piękne prace, ale również poznały pojęcie sztuki użytkowej. Seniorzy zrobili piękne lampki w kształcie róży, które składają się głównie z materiałów codziennego użytku. 🌹Prace dzieci i seniorów można było podziwiać podczas “II Święta Bajek i Opowiadaczy”

-“Herbatka u Kapelusznika” to niesamowite warsztaty, na których dzieci stworzyły herbatki z owoców i liści, które własnoręcznie zebrały.☕️Instruktor przekazał uczestnikom szczegółowe informacje dotyczące tego co i kiedy można zbierać aby stworzyć pełnowartościową herbatę.

-“Rakowy Kadryl” to niesamowite warsztaty z ruchu kreatywnego, na których dzieci rozwinęły swoją motorykę, nauczyły się okazywać emocje poprzez ruch i poznały ćwiczenia na zdrową postawę.

🎉🎉🎉Wszystkie działania zostały podsumowane na II Święcie Bajek i Opowiadaczy, podczas którego wystąpiły dzieci prezentując efekty swojej pracy, dorośli częstowali się kawą i herbatą, wystąpił Teatr Igraszka z przedstawieniem ” Podróż za horyzont”, każdy mógł podziwiać wystawę prac dzieci i seniorów, a najmłodsi mogli korzystać z dmuchanych zamków.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu Promocji Kultury i Dziedzictwa Narodowego