Świeże bułeczki w Naszej Bibliotece – Moja kuzynka Rachela

Daphne du Maurier, w tej powieści, zastosowała pewnego rodzaju zabieg, ponieważ wręcz niezauważalnie, łączy w spójną całość kilka gatunków literackich. Autorka serwuje czytelnikowi mieszankę powieść historycznej z romansem oraz dramat z thriller, dlatego tej książki nie da się zaszufladkować do konkretnego gatunku. Mimo to jesteśmy pewni że z pewnością zaspokoi różne gusta czytelnicze.

Tytułowa bohaterka, Rachela, fenomenalnie ucieleśnia wszelkie słabości i pragnienia człowieka. Jest kobietą przebiegłą, podstępną i jednocześnie bardzo słabą i delikatną.

To 70 letnia książka, którą czyta się ją z zapartych tchem. Przepięknie wydana powieść Daphne du Maurier wchodzi w skład „Serii butikowej”, błyszczy niczym drogocenny kamień na półce w Bibliotece.