Mała Książka – Wielki Człowiek

Nasza biblioteka ponownie bierze udział w projekcie „“Mała książka – wielki człowiek”.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do naszej biblioteki po raz pierwszy, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą aby dobrze rozpocząć przygodę z czytaniem.

Co znajduję się w wprawce?

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, poradnik dla rodzica, a także Kartę Małego Czytelnika, na której będzie można zbierać naklejki. Można je dostać podczas każdej wizyty w bibliotece, zakończonej wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego. Po uzbieraniu dziesięciu naklejek na karcie dzieci dostaną imienny Dyplom, czyli zwieńczenie ich czytelniczego sukcesu.

Kampania społeczna Mała książka – wielki człowiek realizowana jest przez Instytut Książki, a dofinansowana jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Z uwagi na odbywające się w naszej bibliotece skontrum z akcją ruszamy dopiero na początku listopada.