V Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów i Osób Niepełnosprawnych

Powiatowa Biblioteka Publiczna- Centrum Kultury w Parczewie we współpracy z Warsztatem Terapii Zajęciowej ,,Caritas” Diecezji Siedleckiej w Parczewie organizuje V Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów i Osób Niepełnosprawnych, nad którym honorowy patronat objął Starosta Parczewski.

Przegląd odbędzie się 25 lipca (niedziela) 2021r. w zespole pałacowo-parkowym przy ul. Marii Konopnickiej 1 w Milanowie.

Przegląd ma charakter konkursu obejmującego ustalone kategorie działalności artystycznej, tj. śpiew, recytacja, gra na instrumentach, gra na instrumentach , spektakl teatralny czy kabaret.

Wszelkich informacji na temat Przeglądu udzielają:

• pracownicy PBP-CK w Parczewie, tel. 83/355 15 76 lub e-mail: pbp-ck@parczew.pl
Kto może wziąć udział w konkursie?

Seniorzy 50+ i Osoby Niepełnosprawne zamieszkujące powiat parczewski. Dopuszcza się do konkursu /dotyczy Seniorów/ udział osób młodszych niż 50 lat, tylko w chórach, zespołach, grupach teatralnych lub kabaretach. Liczba młodszych osób w zespole nie może przekroczyć 1/3 składu zespołu.

Kategorie konkursowe

•soliści, duety, zespoły wokalne, zespoły wokalno-instrumentalne
•instrumentaliści
• chóry
• recytatorzy
• grupy teatralne
• grupy kabaretowe

Czas prezentacji

Wykonawcy: soliści, duety, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, instrumentaliści, chóry i recytatorzy przygotowują po dwa utwory, przy czym łączny czas prezentacji nie może przekroczyć 10 minut
Krótkie formy teatralne, kabaretowe czy montaż słowno-muzyczny mogą trwać maksymalnie 25 minut. W przypadku przekroczenia czasu regulaminowego, jury zastrzega sobie prawo do przerwania występu.

Jak się zgłosić?

Karty zgłoszenia na V Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów i
Osób Niepełnosprawnych należy złożyć w Powiatowej Bibliotece Publicznej –
Centrum Kultury w Parczewie, ul. Kościelna 32, lub przesłać mailowo na adres:
pbp-ck@parczew.pl w terminie do
19 lipca 2021 r.