Wodny Festiwal Teatralny – Podsumowanie

W słoneczną niedzielę 20 czerwca 2021 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Podedwórzu zorganizowała pierwszy Wodny Festiwal Teatralny.

Podczas festiwalu mogliście zobaczyć

• Teatr Lalek Igraszka,
  • Teatr Łata,
  • Wystąpienie Pani Eweliny Rudkowskiej Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Parczewie
  • Grupę Teatralną “Kalina”
  • Amatorską Grupę Teatralną z Milanowa
  • Warsztatową Grupę Teatralną “Po Naszomu”
  • Zespół wokalny ,,Stokroteczki”
  • Wystawę malarską

Dzieci skorzystały z darmowego bonu na watę lub popcorn dodatkowo otrzymały soczki i lizaki. W wolnej chwili puszczały bańki, malowały buzie, uczestniczyły w warsztatach lalkarskich, i korzystały z mgiełki wodnej.

O Wodnym Festiwalu Teatralnym możecie już przeczytać w ,, PROWadzi Lubelskie”.

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej pragnie podziękować Pani Monice Mackiewicz-Drąg Wójt Gminy Podedwórze, Pani Ewelinie Rudkowskiej Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Parczewie, Ochotniczej Straży Pożarnej z Podedwórza, Prezesowi OSP Andrzejowi Tarasiukowi, Pani Agacie Bartoszuk, Pani Joannie Dzyruk, Pani Monice Mazurek, KGW Hołowianki, KGW Piechy i KGW Mosty, mieszkańcom Mostów z Panem Janem Ciemniewskim Sołtysem i Przewodniczącym Rady Gminy na czele, w szczególności pracownikom biblioteki: Pani Dianie Hetman i Marcie Walenciuk za przygotowanie i poprowadzenie festiwalu oraz Pani Agnieszce Juchno i Panu Adrianowi Korszeniowi za pomoc.

Publiczność zgromadzona na widowni znakomicie się bawiła, a występy teatralne wywarły ogromne wrażenie, czego dowodem były gromkie brawa. Dzieciom i dorosłym dopisywały doskonałe nastroje mimo upalnej pogody. Cieszymy się, że kolejny raz mogliśmy udowodnić mieszkańcom, że Biblioteka to nie tylko zakurzone książki, ale centrum kultury tętniące życiem – jak wspomniała podczas swojego wystąpienia Pani Ewelina Rudkowska Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Parczewie

Mamy nadzieje że Wodny Festiwal Teatralny zostanie cyklicznym wydarzeniem. Do zobaczenia za rok!

Kwota dofinansowania to 23 126,00 zł, a całkowitej operacji: 27 126,54 zł

Dofinansowano w ramachdziałania4.2″Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu 4.Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem operacyjnym “Rybactwo i morze”