Czytelnik Roku 2020 w Gminie Podedwórze

Statuetka czytelnika roku 2020 w gminie Podedwórze

Wybraliśmy Najlepszego Czytelnika 2020 roku w Gminie Podedwórze

W piątek 14 maja 2021r. o godz. 14.00 rozpoczęła się uroczystość wręczenia nagród najlepszym czytelnikom naszej Biblioteki.

Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście:

• Pani Monika Mackiewicz-Drąg – Wójt Gminy Podedwórze
  • Pani Ewelina Rudkowska – p.o. dyrektora Powiatowej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Parczewie
  • Pan Jan Ciemniewski – Przewodniczący Rady Gminy Podedwórze
  • Pani Katarzyna Borsuk – Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Podedwórze
  • Pani Justyna Wołos – Przewodnicząca Komisji Kultury, Oświaty, Sportu i Zdrowia

A przede wszystkim szanowni Czytelnicy laureaci naszego rankingu wraz z osobami towarzyszącymi.

Najlepsi z najlepszych przeczytali w 2020 roku łącznie 750 książek.

W kategorii dzieci laureatami zostali:

1. Zuzanna Zaniuk z wynikiem 75 książek
  2. Patryk Hernas z wynikiem 56 książek
  3. Krzysztof Zieńczuk z wynikiem 40 książek

W kategorii dorośli laureatami zostali:

1. Pani Eugenia Szewczuk z wynikiem 247 książek
  2. Czytelnik z wynikiem 195 książek
  3. Pani Jadwiga Kusiuk z wynikiem 137 książek

Nagrody w postaci statuetek za pierwsze miejsca i  prezentów wręczyła Pani Wójt Gminy Podedwórze i Pani Dyrektor GBP w Podedwórzu. Nasi laureaci  zostali również obdarowani przez Panią Dyrektor PBP-CK w Parczewie prezentami i dyplomami, za co serdecznie dziękujemy. Wszystkim laureatom jeszcze raz ogromnie gratulujemy. Z tego miejsca dziękujemy również wszystkim czytelnikom naszej Biblioteki. Cieszymy się, że jesteście z nami, a Wasza obecność sprawia, że nasza praca ma sens. Bez was Biblioteka to tylko ściany i regały pełne samotnych książek.

Podczas uroczystości odbyła się dyskusja na temat roli i zadań naszej Biblioteki w środowisku lokalnym.

Niestety na to wydarzenie nie mogłyśmy zaprosić wszystkich czytelników, czego bardzo żałujemy. Dlatego też przebieg uroczystości był emitowany na żywo na naszym fan pagu. Mamy jednak nadzieję, że w przyszłym roku zobaczymy się osobiście.

Dyrektor Biblioteki składa podziękowania Paniom Bibliotekarkom za pracę nad przygotowaniem wydarzenia.

Dzięki sprzętowi zakupionemu z dofinansowania “Kraszewski. Komputery dla Bibliotek 2020” mogłyśmy uświetnić naszą uroczystość pokazem multimedialnym, transmisją on-line.