Dzień Ziemi w Gminie Podedwórze

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”

zPlakat Dzień Ziemi 2021

Z inicjatywy Pani Moniki Turkiewicz – Sołtysa Podedwórza powstał pomysł na akcję posprzątania naszej gminy.

24 kwietnia 2021r. (sobota) odbędzie się sprzątanie terenów publicznych ze śmieci. Akcję koordynują wspólnie Pani Sołtys i Biblioteka w Podedwórzu. Każda zarejestrowana osoba otrzyma worek i rękawiczki, a po zakończonej akcji miłą niespodziankę.

Sprawy techniczne:

1. Śmieci zbieramy selektywnie
2. Osoby biorące udział w akcji z terenu Podedwórza przynoszą worki pod kontenery za Biblioteką
3. Osoby sprzątające w innych sołectwach prosimy o zebranie worków i przekazanie ich w dniu odbioru odpadów
4. Po zakończonej akcji zapraszamy do Biblioteki po nagrody

Od 19 do 23 kwietnia możecie rejestrować się w Bibliotece do udziału w akcji. Rejestracja polega na podaniu imienia, nazwiska i nr telefonu. Możecie zadzwonić, wysłać maila, wiadomość sms lub przesłać informację przez messengera.

Ze względu na panującą pandemię zalecamy sprzątać tereny naszej gminy w gronie najbliższej rodziny, prosimy aby nie łączyć się w większe grupy.

Zgodnie z hasłem tegorocznego Dnia Ziemi przywracamy naszą Ziemię, nasza małą ojczyznę mieszkańcom a nie górom śmieci.

Będziemy wdzięczni za przesłane zdjęcia z akcji.