Świeże bułeczki w Naszej Bibliotece – Poznajcie Zwiadowców!

Nasza Biblioteka bierze udział w konkursie „Przygoda ze Zwiadowcami” organizowanym przez Wydawnictwo Jaguar. W ramach zgłoszenia dostaliśmy pakiet zawierający I tom cyklu Zwiadowcy. Księga I. Ruiny Gorlanu autorstwa Johna Flanagana i zakładki.

Głównym bohaterem książki jest piętnastoletni sierota Will, który wraz z innymi wychowankami dorasta w sierocińcu zamku Redmont. Chłopiec nie ma łatwego życia wśród rówieśników. Jego los odmienia się gdy opuszcza mury sierocińca w towarzystwie mrukliwego i zgorzkniałego Zwiadowcy Halta, a marzenie o zostaniu rycerzem okazuję się niemożliwe.

Przed chłopcem czekają trudne wybory, które będą wymagały wielkiej odwagi. Czy w końcu zostanie zaakceptowany przez innych ludzi? Kim są tytułowi Zwiadowcy i jaką rolę odgrywają w królestwie Araulenu? I w końcu czy uda im się uchronić przed grozą wojny?

Cykl „Zwiadowcy”, składający się z piętnastu tomów. Należy już praktycznie do klasyki literatury młodzieżowej. Akcja usadzona jest w realiach średniowiecznych, jednak wiele wątków i problemów z którymi muszą mierzyć się osoby młodsze ma swoje odzwierciedlenie w czasach współczesnych. Jest to fantastyczne uniwersum, w które nawet osoby dorosłe będą chciały się zanurzyć.